Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı

Katalog tasarımı başlıklı hizmetimiz altında broşür tasarımı, kartvizit tasarımı, dosyalık tasarımı gibi kurumsal kimliğinizi yansıtan tüm baskılı malzemelerin dijital ortamda tasarımı ve basımı yapılmaktadır. Katalog tasarımı, broşür tasarımı web tasarımından ayrı olarak yüksek çözünürlüğe sahip görseller, vektörler kullanılarak hazırlanmaktadır. Katalog tasarımında yüksek görsel kalite olmazsa olmazımızdır. Katalog Tasarımı kullanılan renk baskı kalitesi yanında firmayı da yansıtıyor olması ile görsel kalite kazanır.

Bakıldığında katalog tasarımı neredeyse herkes tarafından aynı gramajdaki kağıda basılabilmektedir. Katalog tasarımını farklılaştıran unsur ise katalog baskı teknolojisi ve katalog için hazırlanan tasarımdır. Yani katalog veya broşür tasarımında kullanılan ve size ait olan içeriğin en uygun şekliyle tasarlanarak yerleşiminin yapılması ve baskı makinalarına uyumlu olarak düzenlenerek baskıya gönderilmiş olması gerekmektedir. TTR Bilişim olarak hazırlamış olduğumuz katalog tasarımlarını anlaşmamız bulunan ileri teknoloji kullanan matbaa tesislerinde bastırmaktayız. Broşür ve katalog tasarımında fiyatlarında çok değişken rakamların var olma sebeplerinden biride budur. Katalog tasarımını alelade ve sizi yansıtmayacak şekilde, internetten indirilmiş hazır taslaklar içine yerleştirerek hazırlayan bir tasarımcı ile sizi anlayan ve sizi anlatacak katalog tasarımını hazırlayan kişinin emeği aynı değerde düşünülmemelidir. Katalog tasarımı yapan her grafikerin yetenekleri tecrübesi dolayısıyla tasarım kalitesi de farklıdır. Katalog Tasarımı yapan grafiket tasarım konusunda zaman kısıtlaması yaşamamalıdır.

Katalog tasarımı yapılırken tasarım yaptıran firmanında tasarım aşamalarına dahil olması şarttır. Katalog ön ve arka kapak tasarımları, iç sayfa tasarımları ve kullanılan içeriği her aşamada kontrol etmelidir. Böylelikle tasarımcıya yardımcı olacak,firmada bulunan bilgi ve katalog tasarımı yapan grafikerdeki tasarım kabiliyeti ile birleşecek ve ortaya amacına hizmet eden bir katalog tasarımı çıkacaktır.

Aynı şekilde katalog fiyatı için bir önemli kriter de baskı tesislerinde kullanılan teknolojidir. TTR Bilişim olarak anlaşmalı çalıştığımız matbaa tesislerinde ileri teknoloji ile kaliteli katalog baskısı yapılırken, üretim hızı ve kalitesi de katalog fiyatına bir indirim olarak yansımaktadır. Eski teknoloji kullanan makinalarda her rengin ayrı basılması katalog baskı zamanını artırıp baskı kalitesini düşürür ve katalog fiyatını artırır. Oysaki teknolojik matbaa makinaları baskı hızı sayesinde katalog fiyatlarının daha uygun olmasını sağlar. Dileyen müşterilerimize sadece katalog tasarımı dileyenlere ise broşür tasarımı, katalog tasarımı ve baskısı dahil çözümler sunmaktayız.

Katalog tasarımı konusunda zamanında ve kaliteli baskıya sahip tasarımlar için TTR Bilişim Hizmetleri olarak hizmetinizdeyiz.

Katalog tasarımı konusunda daha önce tamamlanmış katalog örnekleri için katalog örnekleri sayfamızı inceleyebilirsiniz. En güncel katalog örnekleri için satış temsilcimize ulaşabilirsiniz.

Katalog Tasarımı Fiyatları

Katalog tasarımı yaptırmadan önce katalog tasarımı fiyatları için benzer firmalar arasında fiyat araştırması yapılabilir. Ancak tasarım fiyatları genellikle tasarım yapacak kişinin kişisel yeteneklerine bağlı olarak değiştiğinden benzer ölçekteki her firmada tasarım fiyatları benzer olacaktır.

Katalog Fiyatları belirlenirken iki unsur öne çıkmaktadır. Katalog Tasarımı ve katalog baskı fiyatları bu iki unsurdur. Katalog Baskısı için kullanılan baskı teknolojisi ve baskı kalitesine, kullanılan kağıt ölçüsü, kağıt gramajları dikkate alınarak hesap yapılmaktadır.

Katalog Tasarımı ise tamamen tasarımcı / Grafiker yeteneklerine ve tecrübesine göre değişmektedir.

Kataog tasarımında dikkat edilmesini önerdiğimiz husus ise tasarımın firmaya özel olması ve yüksek kalitede basım yapılabilecek bir matbaa tesisinde basılarak firmaya zamanında teslim edilmesidir. Zamanında katalog tasarımı teslimatı firmanın fuar öncesi için hayati öneme sahiptir. Bu nedenle katalog tasarımı , katalog basımı ve katalog tasarımlarının zamanında teslimatı aynı öneme sahip kriterlerdir.

 

Katalog Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Katalog tasarımı satış temsilcimiz ile yapılan mutabakat sonrası tasarım çalışmaları başlamaktadır. Tasarım öncesi sizinle irtibata geçilmekte renkler beklentiler ve içerik konusunda alınan bilgiler doğrultusunda katalog tasarımı için taslak tasarımlar hazırlanmaktadır.

Onaylanan Taslak tasarımlar üzerinden katalog tasarımı iç sayfa tasarımları düzenlemesi sonrası baskı hazırlıkları yapılarak baskıya verilmektedir. Baskı öncesi dilenirse ozalit çıkış alınıp baskı onayı prova baskı üzerinden yapılabilmektedir. Prova baskı alınması katalog tasarımının matbaa tesislerinde basılmış hali ile aynı baskı kalitesinde olmasada fikir vermesi açısından faydalıdır. Özellikle imla hatası ve tashih gibi işlemler için prova baskı alınması faydalıdır.

Katalog Tasarımı konusundaki çalışmamızın detayları için Kurumsal web tasarımı üzerindeki katalog tasarımı nasıl yapılır adlı şemayı inceleyebilirsiniz.

 


TTR Bilişim olarak web sitesi tasarımı konusunda
Web Sitesi Tasarımı
Hazır Web Sitesi
E-Ticaret Sitesi
Banner Tasarımı

olarak 4 farklı başlık altında çalışmalar yapmaktayız

Katalog Tasarımı Örnekleri

Başlıca hizmetlerimiz arasında web sitesi tasarımı, Katalog Tasarımı, MTHS Hizmeti, gelmektedir. Aşağıda listelenen örnek katalog tasarımlarıdır. Daha güncel ve farklı konularda tasarlanmış örnek kataloglar için satış temsilcimize ulaşabilirsiniz. Katalog tasarımlarımız tamamen özgün olarak talepleriniz doğrultusunda tasarlanmaktadır.

Sektörünüzden yada sizinle benzer iş yapan firmaya ait katalog tasarımı örneği görmek isterseniz satış temsilcimize ulaşabilirsiniz.

Katalog Tasarımı Örnekleri:

Katalog Örneği Katalog Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı Örnekleri Katalog Tasarımı Katalog Tasarımı Fiyatları