Kurumsal Web Sitesi Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal Web Sitesi tasarımı yaparken neler gerekir

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı ( kurumsal Site )

Kurumsal Web Sitesi; Kamu kurumu yada özel kurum internet ortamında en etkili şekilde kurumu ifade edebilmek için kuruma yakışan görsellikte tasarıma sahip bir site açmalıdır. Kurumlar genellikle kurumsal web sitesi için sade bir tasarımı olan yönetim paneli ile içerik güncellemesi yapılabilecek ve arama motoru optimizasyonu olan web sitelerini tercih etmektedirler. Web tasarımında genellikle çok renkli çok hareketli tasarımlar günümüzde kurumlar için uygun görülmemektedir.

Özellikle ithalat yada ihracat yapan firmalar için çalıştıkları yabancı ülke dilinde yayın yapan web sitesi tercih edilmektedir. Web sitesinin yabancı dilde hazırlanması ve mevcut olan içeriğin yönetilmesi ise genellikle yabancı dil için web sitesi içeriğinde seyreltme uygulanmaktadır. İçerik seyreltmesine örnek olarak, insan kaynakları formunun yabancı dil versiyonunda bulunmaması örnek verilebilir. Kurumsal web tasarımıhazırlanırken özellikle sitenin kullanımı kolay bir yönetim paneli olmalıdır. Şirkette web sitesi konusunda bir eğitimi olmayan kişiler tarafından bile site kolayca yönetilebilmelidir. Web Sitesi yönetim paneli üzerinden site içeriğinde bulunan metinler ve tüm görseller değiştirilebilmelidir.

Ayrıca kurumun web sitesinin ziyaretçi potansiyeli düşünüldüğünde, internet sitesi hedef kitlesinin internet erişim hızındaki farklılıklara uygun açılış hızına sahip bir barındırma alanından yayınlamalıdır. Yavaş erişim hızında bile site hızlı yüklenmeli gerekmesi durumunda düşük hızlı erişime uygun bir sürüm hazırlanarak tüm ziyaretçilere web sitesine erişim şansı tanınmalıdır. Kurum web sitesi içeriğini güncel tutabileceği yönetim paneline ilişkin bir eğitim sonrası tüm içeriği rahatça yönetebilmelidir.
Kurumsal sitelerde kurumsal sitelerde web tasarımının kurum kimliğini temsil edebilmesi çok önemlidir. Sitede kullanılan renkler ve görseller kurumsal kimliğe uygun seçilmiş olmalıdır.
Kurumsal site güncel web teknolojilerini kullanmalıdır.

Sitede HTML5, jawa, jquerry kullanımı olabileceği gibi flash kullanımı olmaması yerinde olacaktır. Ayrıca site arama motoru optimizasyonu olarak google yönergelerine uyumlu bir seo politikası benimsemelidir. Google yönergelerine uyumlu seo çalışması kapsamında sitede güncel içerikler oluşturulmalı LSI tekniği kullanılmalıdır. Google yönergeleri dışında hileli optimizasyon tekniklerinin kullanımı seo açısından sitenin organik sonuçlarda yasaklanmasına sebep olabilecektir.

Ayrıca lokal Seo olarak adlandırılan yerel seo hizmeti kapsamında da arama motorunun bölgenizdeki sonuclarına göre üst sıralarda listelenmenize yönelik seo çalışması yapılabilmektedir. Bu konuda arama motoru optimizasyonu yapılmış örnek web sitesi için Bilgi Toplumu Hizmetleri kelimesi için yapılan seo çalışması örnek verilebilir.

Kurumsal imajın korunabilmesi açısından kurumsal web sitesinin mobil cihaz ve tabletlerde ( ios ve android işletim sistemlerinde) yatay ve dikey pozisyonda, farklı tarayıcılarda ve farklı verisyonlarında ( ie (internet Explorer), google chrome, opera, firefox vb ) da sorunsuz görüntülenmelidir. Ayrıca kurumsal yayınlar, içerik ve ziyaretçilerin ihtiyacı olabilecek uygun içerik optimize edilerek kurumsal siteye yüklenmelidir. Kurum sosyal medya bağlantıları ( facebook beğen, Facebook paylaşımları, facebook sayfa bağlantısı, twitter paylaşımları, twitter hesabı bağlantısı, google Plus sayfası) kurumsal site üzerinden erişilebilir olmalı, sosyal medya içeriğinden de kurumsal siteye bağlantılar oluşturulmalıdır.

Kurumsal web tasarımı için iyi bir web tasarım şirketi ile görüşülerek web sitesi fiyatları ve kurumsal web sitesi örnekleri incelenerek site kurmaya başlanabilir.

Kurumsal Web Sitesi Örnekleri

Kurumsal web sitesi tasarımı konusunda bizi tercih eden bazı firmalara hazırlamış olduğumuz kurumsal Web tasarımları aşağıda listelenmektedir. Aşağıdaki liste internet sitesi açılmış olan web referanslarımızdan bazılarıdır, diğer örnek web site tasarımları için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz, size Özel Web Tasarımına sahip olmak için bize ulaşabilir web sitesi fiyatlarını öğrenip en uygun fiyata size özel web tasarımına sahip olabilirsiniz.