Web Sitesi Ekran Çözünürlüğü Web Sitesi Ekran Çözünürlüğü

Web Sitesi Ekran Çözünürlüğü

Web Sitesi Ekran Çözünürlüğü

Web Sitesi Ekran Çözünürlüğü

web sitesi çözünürlüğü web sitesi ekran çözünürlüğü nedir? Web sitesi tasarımı yapılırken web sitesi ana sayfası bir ekran çöznürlüğü esas alınarak yapılır. Ekran çözünürlüğü bir bilgisayar ekranının pixel cinsinden ölçüsü olarak adlandırılabilir. Ekran çözünürlüğü her bilgisayarda yada laptop cihazda farklı olabilir. Web tasarımı yapılırken esas alındığı ekran çözünürlüğünden büyük çözünürlükte görüntülenirse web tasarımı sayfada küçük olarak görüntülenecektir.
Web tasarımı ekranda sağa sola yukarıya hizalı yada sayfada ortalanmış şekilde görüntülenecektir.
Eğer web sitesi daha küçük bir ekran çözünürlüğünde görüntülenirse bu seferde ekranda kaydırma çubukları belirecektir. Kaydırma çubuğu görüntelediğiniz içeriğin boyutlarına göre ekranınızın sağ tarafında ve veya alt tarafında belirebilir.
Web sitesi ana sayfa tasarımı hazırlanırken kullanıcıların en çok tercih ettiği ekran çözünürlüğü esas alınarak tasarım yapılmalıdır.Bu şekilde davranılması daha fazla ziyaretçiye uygun tasarımın sunulması anlamına gelecektir.
Standart ekran çözünürlükleri monitör üreticileri tarafından belirlenmektedir. Kendi ekran çözünürlüğünüzü bilgisayarınızda masa üstünde sağ tıklayıp ekran çözünürlüğü sekmesini seçerek öğrenebilirsiniz.Aynı zamanda ekran çözünürlüğü ayarınızı da bu bölümden değiştirebilirsiniz.
Günümüzde kullanılmaya başlayan responsive web sitesi tasarımı ise , ekran çözünürlüğü sorununu ortadan kaldırmaktadır. Responsive şekilde ayarlanan tasarım ekran çözünürlüğünü algılamakta ve web sitesi sayfasının ekrana göre görüntüsünü ayarlaması ile sorunsuz bir görünüm sağlamaktadır.
Özellikle mobil cihazlarda, tabletlerde yatay ve dikey kullanım olması nedeniyle responsive tasarım çokça tercih edilmekte ve web sitesi ziyaretçilerine büyük kolaylık sağlamaktadır.
TTR Bilişim hizmetleri olarak talep eden müşterilerimize responsive web sitesi tasarımı hazırlamaktayız. Özellikle e-ticaret sitelerinde responsive özellik sayesinde mobil cihazlar kullanılarakta satış yapılabilmektedir.
Web sitesinde çözünürlük sorunu yaşamamak için yapılması gereken responsive web sitesi tasarımı ile sizde web sitesi ziyaretçilerinizi en güzel tasarımla karşılayıp, web sitenizin etkisini en üst seviyeye taşıyabilirsiniz.
Web sitesi fiyatları konusunda responsive tasarım seçilmesi maliyeti artırıcı bir unsur olacaktır. Web sitesi tasarım bütçenize göre en uygun kararı vermek sizin seçiminizdir.

Kurumsal Web Sitesi Örnekleri

Kurumsal web sitesi tasarımı konusunda bizi tercih eden bazı firmalara hazırlamış olduğumuz kurumsal Web tasarımları aşağıda listelenmektedir. Aşağıdaki liste internet sitesi açılmış olan web referanslarımızdan bazılarıdır, diğer örnek web site tasarımları için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz, size Özel Web Tasarımına sahip olmak için bize ulaşabilir web sitesi fiyatlarını öğrenip en uygun fiyata size özel web tasarımına sahip olabilirsiniz.